Annesi Aylin ÇANDIR yazıyor:

11 yıl önce başladı her şey. Yağmurlu bir kış gecesi yolda caminin önünde pembiş ıslak bir şey vardı. Ufacık, minik bir kedi yavrusu. Muhtemelen annesi taşırken düşürdü.

Cebime aldım, evime götürdüm. Adını Şirin koyduk. Daha önce bir deneyimimiz olmadığı için, erkek olduğunu palazlanınca anladık, Çilin oldu (aslında Paşa olacakmış adı). Temizlik hastası, acıkınca mutfağa gider, musluktan su içmeye bayılır, aman sırtından sevmeyin kokunuz siner de, 1 saat yıkanır kedim.

6 Yaşında idrar yolları tıkandı. Kumuna oturup miyavlıyor, bakıyordu bize. Hemen veterineri arayıp sorunu anlattık ve götürdük. 15 gün sabah akşam sondayla idrarını çektik, daha sonra vet.in Almanya’dan getirdiği ilaçla açıldı idrar yolları, rahatladık.

İzmir’deki evimizde, kapının önüne bir çılgın kedi dadandı, gitmiyor. yemeği uzaklara koyuyoruz, yine geliyor. Derken, evimize girmeyi başardı, adını Fantişka koyduk. Çok yaramaz, çok cilveli bir kızdı. Oğluma zorla aldırdı kendini, 4tane yavrusu oldu. Onlara baktık. Dördü de birbirinden şeker. Yavrular büyüdü, yaramazlıklar arttı evde. 6 kediyle fazla dayanamayıp, bahçeli evi olan aile dostlarımıza verdik. Anneden ayırmadık çocukları. Şirin biraz bunalıma girdi ama alıştı. Daha sonra zaten yavrularını hiç sevmedi, Fantişka’yı kıskandı onlardan. Bir işletme kiraladık, oraya taşındık. Şirin bahçelerde, deniz kenarlarında, her yer toprak. Arkadaşları oldu, mutluyduk.

11 yaşında, aşırı ishal, ani zayıflama, iştahsızlık nedeniyle hemen vet.e başvurduk. Parazit ve böbrek yüzünden olduğunu öğrendik. Serumlar, ilaçlar, pirinç lapası, haşlama tavuk derken, solunum yolları da bozuldu, bir ilaç daha ilave edildi. Hastalığını internetten araştırırken, bu siteyi buldum, yardım mesajı attım, anında cevap geldi. 4 hafta kadar her gece-gündüz mesajlarla, akıllar aldım, yollar buldum, iştahı yerine geldi, dışkısı düzeldi, çok sevindik. Bir gece patileri, kulakları, burnu bembeyaz oldu ve buz gibiydi. aşırı halsizlik: kan tahlilleri tekrarlandı ve anemi çıktı. Kortizon tedavisine başlanacaktı ama durumu çok kötüleşti. 1 hafta sonra oğluşum vefat etti (26.12.2010).

Seni çok seviyorum aşkım, bir tanem. Beni unutma, mutlu ol canım benim…

cilin oglan izlesene.com

Paylaşmak önemsemektir!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.