Yazar - H. Fatoş GÜRDiyabetSAĞLIKDiğerDiyabetik Kedi

Diyabetik Kedilerde Sağlık Sorunları

 

 Diyabet, erken teşhis edilmediği ve kontrol edilemediğinde kedilerimizin en hayati 3 organında geri dönülmesi zor tahribatlar yapar.

Bu organlar, kalp , karaciğer ve böbreklerdir .

Birbirleri ile yakın ilişkileri ve etkileşimleri olan bu organlardaki bozukluklar, bazen hangisinin primer etken olduğunun anlaşılmasını bile güçleştiren tablolar ortaya koyarlar. Bu nedenle, bu organların ve hastalıklarının önceden bilinmesinde büyük yarar vardır. Bu bölümde, bu üç temel organın hastalığı ile ilgili konuyu ayrıntılarıyla ele alan makalelere ve yazılara yer vereceğiz. Her organın hastalığıyla ilgili diğer makalelere de, ilgili sayfanın en altında yer verilecektir.

Anahtar terimler: feline diabetes, diabetes and cats, cat anatomy, cells, breathing, cats and foods, carbohydrates, proteins, fats, vitamines, minerals, water, gastrointestinal systems in cats, cats feeding, dry and canned cat foods, home made foods, raw foods, toxic plants for cats, kidney diseases in cats, intestine problems in cats, hairballs in cats, diabetes and gingivitis, heart diseases in cats, liver diseases in cats 

 

Paylaşmak önemsemektir!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.