Annesi Petek ALTIN yazıyor:

Dumiş 1 yaşında… çok akıllı ve çok uslu sadece kendisini istediği zaman sevdirir, istemediği zaman tırnaklarını çıkarır.. Kendisi İran kedisi ile Ankara kedisi melezi.. Öncelikle bahçemize gelen bir yavru kediydi, ona kıyamadık ve bahçede bakmaya başladık. O bize bizde ona o kadar çok alıştıkki iki küçük kızımda onsuz yapamaz oldular oda aynen onlardan ayrılmıyordu ve bahçeden bile dışarı çıkmıyordu.

Daha sonra Dumişimizin anne olacağını anladık, malesef mart ayında doğumunu kendi başına gerçekleştiremediği gibi nerdeysede ölüyordu kendini bizden saklamıştı onu büyük kızım buldu  ancak bulduğumuzda baya durumu kötüydü üstünü örttüm ve eşimle birlikte doğruca veterinere götürdük oda durumunun çok ciddi olduğunu ve onu kaybedebileceğimizi söyledi iki bebeği karnında öldüğü için zehirleniyormuş bizde veterinere; ‘bahçemizde büyüttüğümüz kedimiz ancak onu çok seviyoruz ne gerekiyorsa yapılsın’ dedik oda sezeryan olması gerektiğini ancak ameliyata kadarda yaşamayabilir yada ameliyat esnasında da ölebilir veya daha sonra… çünkü durumu çok ciddi dedi. Bizde artık elimizden geleni yaptık gerisi önce Allaha sonrada size kalmış diyerek ordan ayrıldık..

Akşam veterineri birkaç kere aradık ameliyata gece  alınmış o gece hepimiz onun  kurtulması için dua ettik.. Çok Şükür ki ertesi günü anne oldu 2 tane yavrusu sağdı ancak yavrularımız yaşamadı.. Bir hafta boyunca klinikte kaldı. Kaldığı süre içinde ailece onu hiç bırakmayıp, sevgimizle yaşatmaya çalıştık. Klinikten ayrılmadan önce artık eve alacağımız için kist aşısı oldu tırnakları kesildi ve evimize bir aile bireyi olarak yerleşmiş oldu.

Şimdi onu hepimiz çok seviyoruz………………..

Paylaşmak önemsemektir!

Share

0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.