Değerli Dostlarımız, 27 Ocak 2013 tarihinde yeni bir üyemizden, kedisi Kara‘nın durumunun giderek ağırlaştığını bildiren aşağıdaki mesajı almış ve acilen üyelerimizle mail yoluyla paylaşıp, deneyimlerinden yararlanmak istemiştik. Üyelerimizden bilgiler geldi ancak olmadı, bebecik daha fazla dayanamadı. Ancak bir süre sonra annesinin kapısına felçli bir bebecik bırakıldı. Annesi adını Masal koydu. Belki de Kara’nın gönderdiği bu bebecik, olumsuz görüşlere inat, sevgiyle yaşamaya devam ediyor. Böyle bir bebeciğe sahip olup da, deneyimlerini paylaşmak isteyen dostlarımız, annesine yazabilir, Masal‘ın daha kaliteli bir yaşama kavuşmasına bilgileriyle destek olabilir.  Yazının devamında annesinin Kara için yaptığı bilgilendirmeyi ve Masal ile ilgili yazdıklarını bulacaksınız. Saygılarımızla,
Diyabetikkedi Ailesi

27.01.2013

“Benim minik oğlum henüz 5 aylık, adı Kara. Diğer 5 kardeşi ile beraber 10 günlükken annelerini kaybettiler. Onlara bakmaya çalıştık fakat 5 kardeşi calisi virüs sebebiyle (veterinerimizin teşhisi ağız yaralarından bu sonuca varıldı) kaybettik. Kara aralarında en tombiş, en memeye doymayan pisicikti. O yaşama tutundu. Ne bulursa yemesi ile ünlü, çok hareketli bir kediydi. 2 ay önce calisi virüs tekrarladı. Yaraları yoktu ama ağır halsizlik ve su kaybı vardı. 5 günlük serum ve bağışıklık tedavisi yapıldı. Hiç eskisi kadar düzelmedi. Sakin ama yiyen bir kedi olmaya devam etti. Derken yine halsizlik ve sürekli uyku problemi ile veterinere gittik 25 gün önce. O zaman kabız olduğunu öğrendim. Bu süreçte 3 kez lavman yapıldı ama bağırsakları boş olsa da, halsizsiz ve sürekli uyku hali geçmiyor. B vitamini eksikliği ile vitamine başladık. 3 gün serum ve vitamin aldı, bir düzelme yok. Çok az yaş mama yiyor, başka bir şey yedirmek mümkün değil. Son olarak dün, 3.göz kapağı hafifçe gözükmeye başladı.

Çok çaresizim. Onun o halsiz uyuyan halini gördükçe, ben de bir şey yiyemiyorum. Daha çok minik, 2 aylık bir kedi gibi gözüküyor, kilosu 1.30. Çok su içiyor, akan su içmek istiyor çeşmeden. Soğuk yerlerde yatmayı tercih ediyor, genellikle suyun yanında ama ateşi çıkmıyor. Tüyleri sağlıksız gözüküyor. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim”.

karayeni

15.05.2015
Kara’yı, minik bebeğimi kaybettim. Kimse nedenini bile anlayamadı. Hastalığının sonunda böbrekleri iflas etti. Acı dolu ve kısa bir yaşamı oldu. Onu hiç unutamıyorum. Hayatimin en acı deneyimiydi.

masalŞimdi ise arka ayakları felç bir çocuğum var. Adı Masal. Kapıma bırakıldı, felç halde. Bir yıldır benimle yaşıyor çok obur, hareketli ve mutlu bir kedi. Çisini ben yaptırıyorum. Başka hiçbir derdi yok. Bu konuda deneyim paylaşmak isteyen arkadaşlarla konuşabilirim. Ayri ayri 3 veterinerin ötenazi dediği çocuğumla mutlu mesut yaşıyorum. Aşağıda bana ilk geldiği zaman ve son halinin fotoğraflarını paylaştım. Dayanışmayla.

Kıvılcım Çağlıer <kvlcmcglr@gmail.com>“.

masal2

masal1

 

Paylaşmak önemsemektir!

Share

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.