Geçen hafta korkunç günler geçirdim.Ama özellikle son üç gündür daha iyiyim. Hatta bu sabah annem ve ablam biraz fazla uyudular yaygara yaptım. Bana ne, benim canım sıkılıyor kalksınlar. Hem ben yaşlı bir kediyim doğal olarak telaşlanıyorum İlay dershaneye geç kalacak diye. Ayrıca azıcık canım sıkılsa şekerim oynuyor, acıkıyorum. Dişlerim yok, dilim özelliğini yitirdi, kuru mamamı bile annem tek tek verip yediriyor. Geceleri en az iki ya da dört saatte bir annem uyanıp, mama yedirip tekrar yatıyor.

 O halini görmenizi isterim, kafası sallanarak ve uyuklayarak bana mama yedirişini. Aslında daha önceleri sulu yemekler koyuyordu. Gece ben kalkıp onları yiyordum. Ama annem son hastalığımdan sonra iyice titizlendi. Yemekler sabaha kadar çok bekliyor belki de bağırsaklarım o yüzden düzelmiyor diye, artık her şeyi taze taze hazırlayıp veriyor.

 Bu arada her gün düzenli olarak Methylcobalamin alıyorum. Bana o kadar çok faydası oldu ki; anlatamam. Evet eskisi gibi asla koltuklara çıkamıyorum, annemin yatağına zıplayamıyorum ama en azından çok yorulmazsam, üç basamak çıkıp gardrobuma girebiliyorum. Eskisi gibi sürekli yatmıyor arada bir evi dolaşıyorum.  Ah birde şu kanlı idrarım tamamen kesilse. O korkuyu annem de ben de üzerimizden atamadık. O artık kabusum, başladığı zaman dur durak bilmiyorum. Kum kabına gide gele zaten zayıf bacaklarımın dermanı iyice kesiliyor. Ama bunun dışında Allah’a şükrediyorum ki, hala ailemle ve sizin o kocamaaaaan  ve sevgi dolu kalplerinizdeyim. Hepinizi her zaman çok seveceğim. Tekrar teşekkürler. Sakın dualarınızı eksik etmeyin.

Paylaşmak önemsemektir!

Share

0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.