Üyelerimizin Canları

Yeni Bir Hastamız Var: Şanslı

Annesi Buket AYALP yazıyor:
Merhaba, benim kedimin ciğerlerinde oldukça ciddi bir sorun var. Sürekli öksürüyor. Veteriner, ciddi testlerin yapılmasını söyledi ama, yine de şansı çok azmış maalesef.  Bana en azından kedimin yaşam kalitesini yükseltmek noktasında yardımcı olabilir misiniz? Kedimi 2 sene önce yavru iken sokaktan bulduk. 2-2.5 yaşında. Dişi ve kısırlaştırdık, 1 sene kadar önce. Özellikle kuru mama ile besleniyor. Ama arada tavuk ciğeri pişirip veriyoruz.

Tuvaletinde herhangi bir problem yok. Ayrıca su içiyor. Ama çok derin öksürüyor. Röntgende ciğerlerinin tahribat gördüğü ve çok zor nefes aldığı ortaya çıktı. Önlem olarak, ciğerlerinden su alınması gerektiği ama çok küçük bir olasılıkla iyileştirilebileceğini söylediler. Biz de, hastanelerde hem çok maliyetli hem de işe yaramayacak bir yolu tercih etmedik.

pisi1.jpg

 Şanslı, kaloriferin üzerinden kalkmıyor. Kendini sürekli olarak sıcakta tutuyor. Kalktığı zaman bizimle oynuyor ama, çok çabuk yoruluyor. Nefes almakta çok zorlandığı dışarıdan da görülüyor. Gerçekten çok üzülüyoruz. O öksürürken, içimiz parçalanıyor. Yaşam kalitesini yükseltmek için herhangi bir şey önerirseniz çok memnun oluruz.

Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Not: Ayrıca yaşadığım çevrede sokak kedileri de besliyoruz. Başka kedilere yardımcı olabilmek için, elimden ne gelirse yapmaya hazırım.

Buket AYALP

     

Paylaşmak önemsemektir!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.