Yazar - Aynur BOSTANCIÜyelerimizin Canları

Güzel’den Mektup Var

Sevgili Fatoş Teyzemiz,

Öncelikle bizi yeniden sitemize kavuşturduğunuz için çok teşekkür ederiz. O kedi düşmanı köpeklerle ilgiyi azalttığınız için de ikinci kez teşekkür ederiz. Aaaa, neydi o öyle neredeyse kedi kardeşliğini unutacaktınız.

  Bizi sual  ederseniz, iyiyiz. İyi olmaya çalışıyoruz. Annem beni ne zaman kucağına alsa, aklına Tıpış geliyor ve ağlıyor. Zaten hiç aklından çıkmadığını ben bakışlarından anlıyorum. Bu gece sahurdan sonra annemin çığlığıyla uyandım. Çok kuvvetli “Tıpış Tıpış” diye bağırıyorduCry. Sabah uyandığında, İlay ablama anlatırken duydum: Meğer Tıpışımız annemin rüyasında kolisinden bakıyormuş ve her zamanki gibi çok tatlıymış. Annem ona ulaşamadığından bağırıyormuş. Ah be Fatoş Teyzem, ölüm olmasaymış keşke değil mi ahh.

Ben ise ev kediliğinin keyfini sereserpe sürdürüyorum. Tamam bir ayağım yok ama ayağı tam sokak kedilerinden çok çok daha rahatım desem yalan olmaz. Gene de annem bana bakıp bakıp “ah zavallıcık” demekten kendini alamıyor. Yürürken tam bir topalım ama koştururken bacağım var mı yok mu, hiç kimse anlamıyor. Anneme tek kelimeyle aşığım. Ama neyse ki İlay ablam kıskanmıyor. Bu evde kalmamı daha çok İlay ablama borçluyum ama ne yapayım elimde değil aklım fikrim, gündüzüm, gecem hep annemde. O beni çağırsa, O beni sevse, O benle konuşsa, O beni azarlasaYell.

Annem, kıştan beri benim gibi bir ayağını kullanamayan bir kedinin daha peşinde. Ama o kedi çok yabaniymiş, arabaların altından anneciğimin verdiği ciğerleri yiyip kaçıyormuş. Annem de “bir yakalasak da o elindeki fazlalıktan onu da kurtarsak ve gerekirse onu da eve alsak” diye arada bir aranıp geliyor.

Az önce de, apartmandakilerin söylenmesine rağmen; bıkmadan usanmadan kapımızda yemek vermeye devam ettiği hamile kediciğe, ciğer ve kuru mama ziyafeti çekti. Bu kediyi de hatırlarsınız, sırf bizim daireye yakın diye apartmandaki bebek arabasına doğum yapan kedicik. Yavrularını annem birkaç günlüğüne şehir dışındayken apartmandan atıp, ölümlerine sebep olmuşlardı ve kedicik günlerce memeleri kistleşmiş bir şekilde ağlayarak, mecnun gibi gezinmişti. İşte şimdi gene hamileEmbarassed.

Mahzun Minnoş ve Tarçın, bahçe keyfine başladı demek? Ne güzel Fatoş Teyze, aslında ben de bahçeli bir evde yaşamak istiyordum. Hem de bol kardeşi çoook severim. Diyorum ki, aşk gelip geçici, hem sizin annemden fazlanız var eksiğiniz yokTongue out. Beni de Ankara’ya alsanız ve ben sonsuza kadar size aşık, bahçeli evde yaşasam???InnocentCool

İmza: Güzel

  X 3

Paylaşmak önemsemektir!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.