Kronik Böbrek Hastalığı (KBH) için birkaç farklı isim kullanılsa da, hepsi aynı anlama gelir. Bu hastalığın diğer isimleri: Kronik Böbrek Yetmezliği (CRF) ve Böbrek Yetmezliğidir.

Kronik Böbrek Hastalığı, yavaş yavaş böbrek fonksiyon kaybına neden olan ve devam eden bir süreçtir. Bu hastalık çok karmaşıktır ve vücuttaki diğer birçok organı ve işleyişlerini etkiler.

Hastalıkla İlgili Bilgi Siteleri

Bu hastalıkla ilgili olarak gördüğüm en iyi web sitesi Tanya’nın Feline Kronik Böbrek Hastalığı için Kapsamlı Kılavuzu’ dur.

Feline CRF Notebook, aileler için çok sayıda yardımcı bilgi ve araçlar içerir.

(Çevirenin notu: Ayrıca Bkz. https://www.diyabetikkedi.com/category/yazar-ve-cizer-kadromuz/omrum-ozmen-uzun/ )

Destek Grupları

CKD için favori destek grubum Tanya’nın Destek Grubu,’dur.

Feline CRF Support, e-posta tabanlı bir destek grubudur. Bu grup daha önce Yahoo Groups’un bir parçasıydı ancak 2019’da groups.io’daki e-posta tabanlı platforma taşındı.

Deneyebileceğiniz birkaç farklı Facebook grubu da var ancak Facebook’un içeriği sürekli olarak filtreleme ve gizleme biçimine bağlı olarak bunların kullanımı daha zordur. Birkaç Facebook grubuna katıldım ancak destek sağlamak için tek bir kedinin vakasını takip etmenin inanılmaz derecede zor olduğunu gördüm. Destek almak için Facebook gruplarını hiç kullanmadım. Bu yüzden kediniz hakkında sorular sormak için hala aynı zorlukların geçerli olup olmadığını bilmiyorum.

Kaynak: https://felinedm.com/disease-directory/chronic-kidney-disease/

Anahtar Kelimeler: kedilerde diyabet, kedi ve diyabet, diyabet ve kedi, kedilerde şeker hastalığı, kedi ve şeker hastalığı, şeker hastalığı ve diyabetkedilerde kan şekeri, kedi ve kan şekeri, kedilerde yüksek kan şekeri, kedi ve yüksek kan şekeri, kedilerde kronik böbrek yetmezliği, kedi ve kronik böbrek yetmezliği, kedilerde böbrek yetmezliği, kedilerde böbrek hastalığı

Paylaşmak önemsemektir!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.