MeleklerimizÜyelerimizin Canları

Siyami’nin Öyküsü

Melek Siyami

Melek Siyami

Değerli Üyelerimiz,  aşağıda, üyelerimizden Gülseren Hanımın pisiciğinin hüzünlü öyküsünü okuyacaksınız. Bu öykü, anneciğinin de söylediği gibi, aynı zamanda bu süreci yaşayan dostlarımıza bilgi desteği niteliğinde. Gülseren Hn, elindeki ilaçları gereksinim duyan üyelerimize vermek istiyor. Kendisine bu yazı nedeniyle teşekkür ederken, dayanma gücü ve başsağlığı diliyoruz. Eminiz, pisiciği acısız, huzur içinde yatmakta ama ruhu anneciğinin, ailesinin yanında kalmaya devam etmektedir.

Annesi Gülseren ALKAN yazıyor:

“Diyabetikkedi Ailesi,

Hayatımıza girip, 16 yıl bize tarifi imkânsız ancak yaşanarak anlaşılacak sevgiyi, bağlanmayı, huzuru ve terapiyi veren sokakta bulduğum siyam kedimizi, böbrek hastalığı ve daha sonra nükseden meme kanserinden kurtaramadık, 11 Ocak tarihinde aramızdan ayrıldı. Bu satırları ifade etme gücünü ancak bulabildim. Onsuz hayatımız, ailecek adeta yarım devam ediyor ama ediyor, hayat böyle acımasız.    

Hastalığını, ilk mama yemek istemeyişiyle, hemen veterinere götürüp ısrarla tahlil isteyerek, çok erken teşhis ettim. Sonraki süreçte, hiç hata yapmamaya çalışarak,  küçük bir çocuğa yeniden bakar gibi devam etti. Tam 6 yıl yaşatmayı başardım. Aynı tahlil değerlerine sahip diğer kedi sahibi arkadaşlarımda bu süreç, maalesef 6-7 ay sürdü.

İlk tedavimizde, klinikte 15 gün damardan serum aldı. Evdeki bakım sürecinde hazır diyet mamanın yanında, evde yaptığım sebzeli mamayı blenderden çekip, 20 cc şırıngayla 4 kez 80cc yedirerek devam ettik. Günde 2 sefer, bebek gibi aynı saatlerde kucağıma alıp besledim. Her gün 1/4 Lasiks ilaç içiriyordum. Haftada 2 gün Omega 3 hapı yutturuyordum.

Veterinerimin  tavsiyesi ve onların hazırladığı (Referon) isimli serumu 10 gün 1 cc veriyordum (aralığını veterinerime sorarak). Defalarca verdim. Etkisi, bağışıklık sistemini korumaktı. Son 2 yıl, haftada 1 daha sonra 2 ve 3 defa evde deri altından, kendimiz serum takarak tedavisini sürdürdük.

En önemli takviyem, Renal Essential isimli Amerika’dan getirttiğim vitamin oldu. Böbrek hastalıklarında çok etkin bir vitamin. Benim Siyamimin bu sürecinde çok fayda sağladı. Elimde 4 kutu ambalajı açılmamış 2014 tarihine kadar geçerli ilaç var, arzu edenlere verebilirim.

Ölümünden 6 ay önce karnında beliren kist, maalesef süreci hızlandırdı. Lokal olarak aldırmış olsam da, verilen antibiyotik böbreğini yoruyordu.  Kendim için yaşatmaya çalışmak kedim için eziyete dönmeden, bu eziyeti ona haksızlık gördüğüm için, son 6 ay sadece doya doya sevgimizi verdik.

Bu satırların, aynı süreci yaşamakta olan ve de yaşayacak olanlara ışık olabilmesi dileğimle,  sevgiler.”

Gülseren ALKAN

siyami

Paylaşmak önemsemektir!

Share

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.