23/06/2008 Tıpışımız çok çok çok hasta. Günlerdir kanamaları kesilmedi güzel kızımızın. Bugünden beri de nefes almakta çok zorlanıyor. her şeyi denedik. Ah acılarını azaltabilsek veya kesebilseydik, ne olur! Onun acılarına biz dayanamıyoruz. Bu zarif, kırılgan çocuk nasıl dayanıyor? Ne olur dualarınızı esirgemeyin.
 
18/06/2008 Tıpış Hanım, ablasının karne aldığı gün artık kendisinin de düzelmesi gerektiğine karar vermiş olacak ki; o salon senin bu oda benim gezip tozup, çıtır ve kıtır mamalar yiyip keyfine bakıyor. Yakınınızda duvar ve taş varsa lütfen üç kez vuralım, gene şeytanlara fırsat vermeyelim.


Kızımın kanamalarının yeni kesildiği günlerde, ziyaretine Esin Teyzesi ve Taner Amcası geldiler. Ancak daha o günlerde hala iştahsız olduğu için, Esin Teyzenin getirdiği mamaları yiyemedi. O günlerde yaşadığı nefes darlığında yaşadığım korkuyu, sanırım ilk gün Esin Hanım olmasa ben çok daha kötü atlatırdım.

Esin Teyze ve Taner Amcadan sonraki ziyaretçimiz ise, sitemizin en yakışıklı oğlu Hakan Akınoğlu’ydu. Hakan’ımız geldiği andan itibaren evimizi neşeye öyle bir boğdu ki; bu kez de biz nefes zorluğu çekmeye başladıkTongue out. Tabii Hakan ağabeyinden önce Ahmet Amcanın gönderdiği mamalar (A/D) ve özellikle ve kesinlikle faydasını ilk andan itibaren hissettiğimiz yaban mersini tabletleri Tıpışımızı düzelttiği için neşemiz katlıydı.

Tıpış’a bildiğiniz gibi aylardır sadece doğal tedavi uyguladık. Ancak son kanamadan bir önceki kanamasından sonra (biliyorsunuz kanama aralıkları sadece ve yazık ki uzun zamandır sadece on gün) iştahı tamamen kesilmişti. İşte o zaman, ben sanki her şey bitmiş gibi ümitsizliğe kapıldım biran. En az on gün boyunca, günde  beş altı çeşit mama yapıp, bir iki dil atmasını kâr sayarak; günleri nasıl geçirdiğimi sanırım söylememe gerek yok.

Ancak bu günlerde kardeşimin çocuklarına İstanbul’daki bir Dr. önerisiyle kullandığı Esberitoks adlı bitkisel bağışıklık güçlendiriciyi vermeye başladım. Ardından Ahmet Beyin araştırıp bularak gönderdiği Nutri-Vet ürünü Uri-Ease adlı yaban mersini özlü tabletlere başladım ki; işte mucize böylece ortaya çıktı; Tıpış sabah mutfaktan bize sesleniyordu. Ertesi gün ise apartmanda dolaşmak istediğini belirten kapı önü mavlaması, bizi yataklardan fırlattı.

Yaban mersininin o kadar çok yararı var ki; saymakla bitmez. Bunlardan sadece birkaçını ben size söyleyeceğim. Geri kalanını araştırma zevkini size bırakacağım: antioksidan, idrar yolu enfeksiyonlarında antibiyotik etkisi göstermesi, bağırsak metabolizmasını düzenleyen lif özelliği, şeker hastalığından kaynaklanan görme bozukluklarını önleyici ve tedavi edici, kan şekerini düşürücü, beyni ve kalp krizini önleyici özelliği.

Dün aldığımız bir mailde ise, gene idrar yolları enfeksiyonları için çok daha etkili doğal antibiyotik özelliği gösteren bir ürün daha varmış ki; ürün araştırdığımız kadarıyla yurt içinde yokmuş. Bu ürün zeytinyağı özü olarak geçen olive leaf extract .Bu ürünle ilgili bilgiye vetri sciense oli-vet (250mg) http://www.entirelypets.com/olleafex.html  adlı siteden ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak (bu kez Ahmet Amcaya biraz daha fazlasıyla) çok teşekkür ederek, sonlamak istiyorum. Her seferinde aynı dilek ve duayla.. Tıpışımızı ve bütün yavrularımızı ve bütün hayvanlarımızı çok daha sağlıklı, çok daha insaflı ellerde, çok daha iyi şartlarda görebilmek dileğiyle. Sevgiyle kalın. Hayvansever kalın.

Paylaşmak önemsemektir!

Share

0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.