2 Şubat’ta, sitemize şöyle bir mesaj geldi. “Bizim de kedimiz Afro aynı sizin kediniz gibi kilo kaybı ile başlayan bir şeker hastalığı süreci geçiriyor. Veteriner hekim kontrolünde verilen Glucontrol Xl 2,5 mg ve 5 mg adlı ilacın, toplam 3 haftalık deneme süresinden sonra faydası olmadığı anlaşıldı. Pazertesinden itibaren insülin dozaj denemelerine hekim kontrolünde başlayacağız. Kedimizin şu anki glukoz değeri 520 civarında; bu duruma çok üzülüyoruz. İnsülinde başarı konusunda bizi biraz aydınlatabilirseniz çok seviniriz. Sevgiler Afro ve Begüm”

Hemen tüm bilgilerimizi açtık. Çünkü, bu hastalıkla ilgili çok acı deneyimler yaşamış olan bizler, bilgi paylaşımı için bir aradayız.

Onlara, endişe etmemelerini, evde ölçüm ve insulin yapmalarını önerdik, gerekli tıbbi gereçleri, onlar alana kadar ödünç verdik. İnsülin uygulamaları hemen başladı. İlk gün günde bir kez, 2 ünite başlandığında, 540’lardan aşağı düşmeyen kan şekeri, günde 2 kez 2’şer üniteden sonra, bu sabah 430’larda seyretmeye başladı.

İnsuline cevap vermesi çok güzel. Sanıyoruz, kısa zamanda dengeye oturacak. Bir süre günde 2 kez yapılan insulin, bir süre sonra sonra günde 1’e düşecek ve sonra da Tarçın abisi gibi insulin bağımlılığından kurtulacak. Aramıza hoşgeldiniz diyoruz Afro ve Begüm’e. Afro’yla ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Paylaşmak önemsemektir!

Share

18 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.