AssistFeed.com sitesinden alıntıdır:

Bazen kedinizin kilo alması veya kilosunu koruması amacıyla uygun kalorinin sağlanması amacıyla gün boyunca yeterli miktarda beslenmesi neredeyse imkansızdır. Ekstra kalori için birkaç seçenek vardır. Bu seçenekler tam beslenme değildir ve yalnızca ek diyet amaçlıdır. Kalorilerin çoğu, beslemede kullandığınız gıdalardan gelmelidir.

Yağ  – Pişen etin yağlarını kullanmayın. Yağın kimyasal bileşimi pişirildiğinde değişir ve çok sağlıksız hale gelir. Hayvansal yağ kullanmak istiyorsanız, güvenilir bir kaynaktan alınacak çiğ ve ÇOK taze yağla veya tuzsuz, gerçek tereyağı ile beslemeniz gerekir. .

Nutrical  – Bu ürün ekstra kalori ve vitamin sağlamak için iyidir. Yalnız tek besleme kaynağı olarak KULLANILMAMALIDIR. 

PDG  – Wysong tarafından yapılmıştır. “PDG™ doğal prototip beslenme sağlar. Anorektik, yetersiz beslenen veya başka bir şekilde zayıflamış hayvanlar için vitamin, mineral, enzim ve probiyotik kültürleri içerir.

Enjekte Edilebilir Vitamin B Kompleksi – B Kompleks vitaminlerinin iştahı artırmaya yardımcı olduğu bildirilmiştir. Deri altı sıvıları veriyorsanız, B Kompleks sıvısı iğnedeki enjeksiyon portundan enjekte edilebilir. B-Complex için reçeteye ihtiyacınız yoktur ancak mutlaka veterinerinize danışın.

UYARI

Kathy Fatheree bir tıp uzmanı değildir. Bu web sitesinin içeriği, Kathy’nin yardımlı besleme deneyimlerinin yanı sıra, kedilerini beslemeye yardımcı olan diğer kedi sahiplerinin deneyimlerinin bir derlemesidir. Bilgilerin doğruluğu için her türlü çaba gösterilmiş olmakla birlikte, Kathy Fatheree veya bu web sitesiyle bağlantılı herhangi biri, bu sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda meydana gelebilecek hiçbir şeyden sorumlu tutulamaz.

Kaynak: https://assistfeed.com/extra-calories.htm

Paylaşmak önemsemektir!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.