AssistFeed.com sitesinden alıntıdır:

Yeterince beslenip beslenmediğini anlamak için kedinizi en az haftada bir tartmanız önemlidir. Her kedinin kalori gereksinimi farklıdır. Bu nedenle yalnızca besleme kılavuzlarına güvenemezsiniz. Normal banyo tartısı kullanmak da çok doğru sonuç vermez çünkü ons veya bir poundun 1/10’u kadar tartmanız gerekecektir. Bunun doğru bir şekilde saptanması, işler doğru gidiyorsa size erken bir fikir verir. Kedinize kilo aldırmaya çalışırken 6,8 pound (2.94 kg) ile 6,2 pound (2.81 kg) arasında büyük bir fark olduğunu unutmayın.

Posta Terazileri
Bazı insanlar posta terazilerini kullanır ve ons birimine çevirir. Tartı platformu küçüktür, bu nedenle tartarken kedinizi bir kutuya veya taşıyıcıya oturtmanız gerekir. Tartı, konteynerin ağırlığını otomatik olarak çıkarabilen “Dara Ağırlığı” adlı bir özelliğe sahiptir, kılavuzu mutlaka okuyun.

Nakliye Terazileri
Veterinerimin kullandığı aynı türde bir terazi aldım. Bir süredir veterineri neredeyse haftada bir ziyaret ediyorduk, bu yüzden bu seçimi yaptım. 

Not: Veterinerinizin kullandığı aynı tür tartıya sahip olmanız gerekli DEĞİLDİR. Nasıl gittiğini görmek için kedinizi terazinizle düzenli olarak tartın. Satın aldığım terazi bir  Pelouze 150-Lb Dijital Nakliye Kantarı . Gördüğünüz gibi, posta terazisi kadar hassas değil ancak daha büyük bir tartı yüzeyine sahip. Tartı platformu 12 inç x 12,5 inç.

Japonya’da Baby Scales Chachibi & Midori,  “Size kullandığımız tartı hakkında küçük bir bilgi vermek istiyorum. Tanita bebek terazisidir (http://www.tanita.com/en/1584/). Minimum ölçü 5g olup, farklı türleri de vardır. Bebek tartı tepsisinin boyutu bence kediler için çok uygundur.”

UYARI

Kathy Fatheree bir tıp uzmanı değildir. Bu web sitesinin içeriği, Kathy’nin yardımlı besleme deneyimlerinin yanı sıra, kedilerini beslemeye yardımcı olan diğer kedi sahiplerinin deneyimlerinin bir derlemesidir. Bilgilerin doğruluğu için her türlü çaba gösterilmiş olmakla birlikte, Kathy Fatheree veya bu web sitesiyle bağlantılı herhangi biri, bu sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda meydana gelebilecek hiçbir şeyden sorumlu tutulamaz.

Kaynak: https://assistfeed.com/weighing-your-cat.htm

Paylaşmak önemsemektir!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.