Yazar - H. Fatoş GÜRDiyabet - Kulaktan Kan AlmaDiyabetDiyabetik Kedi

Kulak Kanı ile Kol Kanı Arasındaki Farkı Hesaplama | Kedilerde Diyabet

Yapılması gereken, önce kulak kanını glucometer ile ölçmek, sonra veterinerinizin koldan aldığı kanı yine Glucometer ile ölçüp, ikisi arasındaki farkı görmek. Sonra koldan alınan kanın veterinerinizdeki laboratuvar ölçüm cihazındaki sonucunu, az önce sizin kulaktan glucometer ile aldığınız kan sonucuna bölüp, aradaki farkı öğrenmek (correction factor).

Bu rakam, genelikle 1.25, 1.50 vb. bir rakamdır. Yani siz kulak kanını evde ölçüp, 1.25 ile çarptığınızda, laboratuvar sonucuna ulaşmış olacaksınız.

Bunu birkaç kez yapıp, rakamı test etmenizi öneririm. Gerek elinizdeki, gerekse veterinerinizdeki aletlerin kalibrasyonunun sık kontrol edilmesi çok önemlidir. Böylece çok kötü sonuçlanabilecek yanlış bir uygulama (az/çok insülin) yapmanız, önlenmiş olacaktır. 

Anahtar Kelimeler: kedilerde diyabet, kedi ve diyabet, diyabet ve kedi, kedilerde şeker hastalığı, kedi ve şeker hastalığı, şeker hastalığı ve diyabetkedilerde kan şekeri, kedi ve kan şekeri, kedilerde yüksek kan şekeri, kedi ve yüksek kan şekerikedilerde diyabet ve insulin, kedi ve insulinkedilerde kulaktan kan alma, kedi ve kulaktan kan alma, kedi ve kan şekeri ölçümü

Paylaşmak önemsemektir!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.