AssistFeed.com sitesinden alıntıdır:

Hills şirketinin Hills a/d Canine/Feline Critical Care adlı reçeteli bir maması vardır.  Köpekler için de kullanabilir. Mama, besin maddeleri ve kalorilerle dolu ve uzun yıllardır kullanılan mükemmel bir mamadır.

Çok lezzetli bir mama olduğu için çoğu kedi sever. Hem parmakla besleme  hem de  şırınga ile besleme  için uygundur. Parmakla beslediğimde, hasta kedinin aldığı kaloriyi en üst düzeye çıkarmak için kutudan çıkardıktan sonra (oda sıcaklığında ısıtılması önerilir) kullanılır.

Mama, normal şırınga beslemesi için biraz koyu olduğundan, şırıngaların Yavru Kedi Annelik Kitindekiler gibi sivri uçlu olanlarını kullanmayı seviyorum çünkü sivri ucu mamanın kolayca akmasını sağlayacak boyutta kesebiliyorum. Bazı insanlar, normal şırıngaları kullanabilmek için yiyecekleri suyla seyreltir ancak bu aynı zamanda kalori ve besin maddelerini de sulandırır. Kediniz daha ince bir mama tercih ediyorsa seyreltmek sizin tercihiniz olabilir.  Mamayı seyreltmeden önce kedinizin ne kadar yemek yediğini bilmeniz gerekir. Böylece gün boyunca kaç kalori tükettiğini bilirsiniz.

Hills kedi mamasının kalorisi ve sindirilebilir proteinleri yüksektir. Kediniz bir operasyon geçirdiyse, size bu mama önerilmiş olabilir. Bazı veteriner hekimler böbrek hastalığı olan bir kedinin onu kullanmaması gerektiğini söyleyebilir ancak bu, kedinizin kan testi sonuçlarının ne olduğuna ve deri altı sıvı tedavisi ile kan değerlerinin normale yakın olup olmamasına bağlı olabilir. Benim düşüncem, eğer bir kedi açlıktan ölüyorsa, hayatta kalma şansına sahip olması için kalori ve protein alması daha doğrudur, aksi takdirde kötüye gidebilir.

Bu premium bir kedi mamasıdır, bu nedenle yalnızca veteriner kliniklerinde veya veterineriniz evcil hayvanınıza reçete yazarsa evcil hayvan maması tedarikçilerinde bulunur.

Harika bir kedi mamasıdır, bu yüzden kesinlikle tavsiye ederim. Bu kedi maması aslında Alexandria’mın hayatının son 3 ayındaki tek mamasıydı. Mamayı sevdi, çoğu zaman kendi başına yedi ve yaşam kalitesini iyileştirdi.

Hills Kedi Maması Hills için Besin Değerleri a/d:
Ortalama Besin Maddesi ve Kalori İçeriği

5.5 ons Teneke  1151 kcal/kg (  179.556 kcal/156g kutu başına )

¹Bir gıdada brüt kalori içeriğinden önemli ölçüde farklı olan Kullanılabilir Enerjinin ölçümü.

BESİN
 
KURU MADDE % 1

Protein44.2
Yağ30.4
Karbonhidrat (NFE)15.4
ham lif1.3
  
Kalsiyum1.00
Fosfor1.00
Sodyum0.79
Potasyum0.92
Magnezyum0.108
Taurin0.64
Glutamin / Glutamat5.17
Toplam Amino Asit6.42
Toplam Omega-3 Yağ Asitleri2.46

¹Nem alındıktan sonra üründe bulunan besin maddesi. Farklı nem içeriğine sahip ürünlerin besin profillerinin doğrudan karşılaştırmasını yapmak için kullanılır.

Bu bilgiler doğrudan  Hills Cat Food  web sitesinden alınmıştır.

UYARI

Kathy Fatheree bir tıp uzmanı değildir. Bu web sitesinin içeriği, Kathy’nin yardımlı besleme deneyimlerinin yanı sıra, kedilerini beslemeye yardımcı olan diğer kedi sahiplerinin deneyimlerinin bir derlemesidir. Bilgilerin doğruluğu için her türlü çaba gösterilmiş olmakla birlikte, Kathy Fatheree veya bu web sitesiyle bağlantılı herhangi biri, bu sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda meydana gelebilecek hiçbir şeyden sorumlu tutulamaz.

Kaynak: https://assistfeed.com/hills-cat-food-ad.htm

Paylaşmak önemsemektir!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.