AssistFeed.com sitesinden alıntıdır.

Iams Veterinary Formula Maximum Calorie Canine ve Feline, Iams kedi maması firmasının, bir veteriner mamasıdır.

Bu konserve mama esas olarak şırıngayla besleme ,  tüple besleme  ve kendi kendine yemeye ilgi duyan bir kedinin beslenmesi için formüle edilmiştir. Kıvam, Hills a/d’den daha incedir, bu nedenle parmakla besleme için uygun değildir.

İki önemli özelliği nedeniyle mükemmel bir mamadır:

  1. Yoğun bakım formülleri arasında en yüksek kaloriye sahiptir.
  2. Şırınga ile veya tüple besleme için inceltilmesi GEREKMEZ. Vücut sıcaklığında biraz ısıtıldığında (bir kase ılık su içinde), mama biraz daha sıvılaşır.

Ek Özellikler:

  • Mamalarda normal şırıngalarda tıkanma yapan biraz daha büyük parçalar bulunur. Bu nedenle normal bir şırıngadan biraz daha büyük bir açıklığa sahip kesilmiş konik uçlu bir şırınga kullanmanız gerekir.
  • Mamalar daha incedir, bu nedenle  parmakla beslemeye  pek uygun değildir. Kediniz kaşıkla mama yiyorsa, yine de bu mamayı kullanabilirsiniz.
  • Bu gıda da en yüksek kalori vardır ancak biraz pahalıya gelir çünkü bütün kediler bu mamayı sevmez. Hills a / d’yi kullandığımda lezzet açısından daha iyi sonuç aldım ama a/d’nin kalorisi daha azdır.

Yiyecek seçiminiz, veteriner hekiminizin tavsiyelerine ve her beslenmede kedinize ne kadar mama yedirebildiğinize bağlıdır.

ÖNEMLİ İPUCU:  Kedilerimden birine kilosunu korumak için a/d yerine çok sevmese de Iams kedi mamasını kullandım.

Bu maksimum kalorili mama, doku onarımına yardımcı olduğu için ameliyat sonrası iyileşme süreci için kullanılır ve ayrıca besleyicilik açısından yoğun olduğu için kilo alması gereken kedilere kullanılır (az miktarda mama, çok miktarda besin). Kedinizin sadece yağ değil kas da kazanması gerekir, bu nedenle protein önemlidir.

Kedinizin böbrek hastalığı (kronik böbrek yetmezliği) varsa veteriner hekiminiz bu mamayı subkutan sıvı tedavisi  ve böbrek değerlerinin  normal sınırlar içinde olması halinde, düzenli kan testleri ile birlikte kullanabilir. Böbrek hastalığı için tasarlanmış bazı yiyeceklerin tadı korkunçtur ve kediler onu yemez ve aç kalır. Belirli bir yiyeceğe kesin ve hızlı bir geçiş yapmaktansa, doğru tedavi kombinasyonunu bulmak en iyisidir.

Iams Max Cal, yalnızca veterinerde satılan bir kedi mamasıdır, bu nedenle yalnızca veteriner kliniklerinde veya veterineriniz evcil hayvanınıza reçete yazarsa evcil hayvan maması tedarikçilerinde bulunur.

Iams Kedi Maması: Veteriner Formülü – Maksimum Kalori

Ortalama Besin ve Kalori İçeriği

6 ons Can  1.961 kcal/kg; 333 kcal/can ; 2.1 kcal/ml; 56 kcal/oz

BESİN YÜZDE %
Ham Protein, minimum 14.0
Ham Yağ, minimum   12.0
Ham Lif, maksimum 1.0
Nem, maksimum 66.0
kül, maksimum 3.0
Magnezyum, maksimum 0.04
taurin, minimum 0.1
Omega-6 Yağ Asitleri, minimum 1.1*
Omega-3 Yağ Asitleri, minimum 0,22*

*AAFCO Pet Food Nutrient Profiles tarafından temel bir besin maddesi olarak tanınmamıştır.

Bu bilgiler doğrudan  Iams Cat Food web sitesinden alınmıştır .

UYARI

Kathy Fatheree bir tıp uzmanı değildir. Bu web sitesinin içeriği, Kathy’nin yardımlı besleme deneyimlerinin yanı sıra, kedilerini beslemeye yardımcı olan diğer kedi sahiplerinin deneyimlerinin bir derlemesidir. Bilgilerin doğruluğu için her türlü çaba gösterilmiş olmakla birlikte, Kathy Fatheree veya bu web sitesiyle bağlantılı herhangi biri, bu sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda meydana gelebilecek hiçbir şeyden sorumlu tutulamaz.

Kaynak: https://assistfeed.com/iams-cat-food-max-cal.htm

Anahtar Kelimeler: kedilerde diyabet, kedi ve diyabet, diyabet ve kedi, kedilerde şeker hastalığı, kedi ve şeker hastalığı, şeker hastalığı ve diyabetkedilerde kan şekeri, kedi ve kan şekeri, kedilerde yüksek kan şekeri, kedi ve yüksek kan şekeri, hasta kedi ve beslenme, hasta kedilerde beslenme, iştahsız kedilerde beslenme

 

Paylaşmak önemsemektir!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.