AssistFeed.com sitesinden alıntıdır:

Bir kedi kendi başına yemek yemiyorsa, veteriner hekimler buna “ Kedi Anoreksiyası ” deir (yemek yemeyi reddetmeye yol açan iştah kaybı). Bir kedinin yemek yemeyi bırakmasına neden olabilecek birçok hastalık vardır. Bu nedenle bu zor zamanda kedinize nasıl yardımcı olabileceğiniz konusunda bilgi edinmek önemlidir.

Kediniz  yemek yemiyorsa bulabileceğiniz en iyi kedi mamasına odaklanın ve hangi mamaları önerdiğini öğrenmek için veterinerinizle görüşün.

Kedinizin  bu durumunun normal mamadan sıkılmasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını veya gerçekten bir sorunu olup olmadığına karar vermenize yardımcı olması için kedinizin ödül mamalarıyla ne kadar ilgilendiğini görmek için Cazip Ödül Mamaları vererek kedinizi test edin.

“Çoğu hayvan türü günlerce yemek yemeden yaşayabilir. Ancak bu durum, özellikle hasta olduklarında kediler için geçerli değildir. Birkaç gün yemek yememek, kedilerde ciddi sonuçlar doğurabilir ve karaciğer gibi önemli organların iflas etmesine neden olabilir.”
(Long Beach Hayvan Hastanesi web sitesinden.)

Kediniz Yemiyor mu?
Bir kedinin yemek yememesinin o kadar çok nedeni vardır ki… Bazen bir kedinin yemek yememesine neden olan tüm semptom ve hastalıkları bulmaya çalışmak akıllara durgunluk verir. Bir kedinin kendi kendine yemek yememesinin olası nedenlerini okumak için buraya tıklayın.

Seçenekleriniz nelerdir?  

İlk yapmanız gereken şey, kedinizi ya parmakla ya da şırıngayla besleyerek yemesine yardımcı olmaya başlamaktır. Başarılı olamıyorsanız, yardımlı beslemeyi sizin için daha kolay ve kediniz için daha etkili hale getirmek için veterinerinizle görüşmeniz gerekir. Hasta bir kedinin yemek yemesine yardımcı olacak seçenekleri okumak için buraya tıklayın.

UYARI

Kathy Fatheree bir tıp uzmanı değildir. Bu web sitesinin içeriği, Kathy’nin yardımlı besleme deneyimlerinin yanı sıra, kedilerini beslemeye yardımcı olan diğer kedi sahiplerinin deneyimlerinin bir derlemesidir. Bilgilerin doğruluğu için her türlü çaba gösterilmiş olmakla birlikte, Kathy Fatheree veya bu web sitesiyle bağlantılı herhangi biri, bu sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda meydana gelebilecek hiçbir şeyden sorumlu tutulamaz.

Kaynak: https://assistfeed.com/felineanorexia.htm

Paylaşmak önemsemektir!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.